ÖNEMLİ LİNKLER

LANGUAGE

En Son Ziyaretçiler

25.03.19
kenancete
05:27:30
offline
25.03.19
raduksu
07:33:11
offline
25.03.19
AsyaMX
08:45:17
offline
25.03.19
Blackba...
19:48:04
offline
25.03.19
cengiz_...
20:18:29
offline
Daha çok bilgi göster  

Çevrimiçi Kullanıcılar

> Çevrimiçi Ziyaretçiler: 1

> Çevrimiçi Üyeler: 0

> Toplam Üye Sayısı: 1,151
> En Yeni Üye: Fbbefatmanur

Kısa Mesajlar

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

15-03-2019 21:40
nerde ve ne ile alaklı nesliceyy

28-02-2019 19:07
yaptıgım sunumu kaydettim ama bulamıyorum hekp mee

18-03-2018 10:32
Anlayışınız için tekrar teşekkür ederiz.

17-03-2018 21:25
Tamamdır. Başarılar dilerim Kenan Öğretmenim . Hayırlı uğurlu olsun.

16-03-2018 13:02
Teşekkür ederiz, ancak bir daha bu tip link paylaşımı yapmazsanız seviniriz.

Kısa mesajlar arşivi

Bot Şaplak Panel

> Son Kontrol: 26.03.19
> Spam sayısı: 0
> Son Kontrol Eden: 1329

SİTE İÇİ ARAMA YAPIN...

YOUTUBE KANALIMIZ

Değerli arkadaşlar. Tüm çalışmalarımızı sitemizde barındırdığımız gibi aynı zamanda YOUTUBE üzerinde de bir kanal oluşturduk. Dileyenler eğitim videolarımızı oradan da takip edebilirler.

YOUTUBE KANALIMIZ...

Okul servislerinde güvenliğin arttırılması için sürücüyü uyaran alarm sistemiYazdır

Okul servisinde unutulduktan sonra yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin'in ablası 11 yaşındaki Yaren Sakin'in, bu olaydan yola çıkarak geliştirdiği "Okul servislerinde güvenliğin arttırılması için sürücüyü uyaran alarm sistemi" projesi, TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması'nda birincilik ödülü aldı.
TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması kapsamında İzmir bölgesinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Yarışmanın bölge ödül töreni Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar Kültür Merkezi'nde düzenlendi. Törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Eraslan, TÜBİTAK İzmir Bölge Koordinatörü Serdar Korukoğlu, Ege Üniversitesi Rektör yardımcısı Ali Saffet Gönül, öğrenciler ve velileri katıldı.
TÜBİTAK İzmir Bölge Koordinatörü Serdar Korukoğlu öğrencilerin projelerini 3 gün boyunca sergilediğini belirterek, yarışmanın ortaokul öğrencilerinin temel ve sosyal bilimler alanında çalışmalar yapmasını teşvik etmeyi ve bilime ilgilerini erken yaşta keşfederek yönlendirilmelerini sağlamayı amaçladığını ifade etti.
Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ali Saffet Gönül geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek istediklerini söyleyerek, "Buradaki yüzlere bakınca bir sonraki Einstein'ı, bir sonraki Aziz Sancar'ı, bir sonraki Nietsche'yi bir sonraki Steve Jobs'u görüyorum. Hepinizin ortak yönü bu yaşlarda bilime ve teknolojiye merak sarmanız. Biraz önceki saydığım isimlerin önümüzdeki 20-30 sene içinde benzerleri buradaki isimler ile üst üste gelecek." dedi.
"Sürücüyü uyaran sistem"e birincilik ödülü
Konuşmaların ardından 80 projenin katıldığı yarışmada 8 kategoride dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Yarışmada İzmir'in Çiğli ilçesinde okul servisinde unutulduktan sonra yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin'in ablası 11 yaşındaki Yaren Sakin, fizik dalındaki "Okul servislerinde güvenliğin arttırılması için sürücüyü uyaran alarm sistemi" projesi ile birincilik kazandı.
Adı okununca ağlayarak sahneye gelen Sakin çok heyecanlı olduğunu belirterek, "Adım en son söylenince dereceye giremedim zannettim. Çok güzel bir duygu, gururluyum." dedi.
Sakin'in babası Serkan Sakin kızıyla gurur duyduğunu söyleyerek, "Bu projeyi destekleyenler koca yürekli insanlar. Önemli olan burada derece değil. Bütün yavrularımız bir şeyler için çabaladı. Gönüllerde birinci onlar. Hepsinin emeğine sağlık. Yaren bu zamana kadar kardeşi için çalıştı. Dileğinin sonuna gelmesi için ramak kaldı. İnşallah dört dörtlük olacak herşey." diye konuştu.

Kaynak : Anadolu Ajans
Henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.

REKLAM